
Jalkahoitopäivät tekevät paluun – ja tänä vuonna entistä vahvempina!
Hoitolatukun jo vuosia järjestämä, jalkahoitajien rakastama tapahtuma kokoaa jälleen alan ammattilaiset yhteen uudistuneisiin Scandic Laajavuoren tiloihin inspiroitumaan, oppimaan ja viihtymään.
Edessä on kahden päivän mittainen kokonaisuus, jossa yhdistyvät ammattitaito, käytännönläheisyys, yrittäjyys, yhdessäolo ja ripaus heittäytymistä. Lavalle nousee 7 luennoitsijaa, ja sisältö kattaa jalkahoidon koko kirjon – hoitotyöstä ja jalkojen ongelmista aina yrittämiseen, asiakkaan kohtaamiseen ja oman osaamisen näkyväksi tekemiseen.
🔺 Ajankohtaista ja syventävää asiaa jalkahoidosta ja jalkojen ongelmista
🔺 Näkökulmia jalkahoitoyrittämiseen ja arjen sujuvoittamiseen
🔺 Asiakkaan havainnointia pintaa syvemmältä – kirjaimellisesti
🔺 Rohkeutta näkyä: kamerat esiin, some haltuun ja selfie-estot pois
🔺 Rentoa yhdessäoloa ja vertaistukea kollegoiden kesken
Ja koska Jalkahoitopäivät eivät ole pelkkää luentosalissa istumista, kruunaa viikonlopun perinteinen iltaohjelma: tanssin taikaa tarjoilee VHS-orkesteri 🕺✨
Kaisa Soilu (yrityssome kouluttaja Avesome Oy) – “Miten jalkahoitolan some toimii myynnin, asiakaspalvelun ja luottamuksen rakentamisen työkaluna”
Pirjo Hatzitoliou (Jalkahoidon kouluttaja, yrittäjä, valmentaja) – ”Varpaiden virheasennot; syyt, tunnistaminen, hoito ja ennaltaehkäisy”
Sasu Hyytiä (Jalkaterapeutti M.Sc)- ”Jalkaterän takaosan toiminnan vaikutukset etujalkaterän toimintaan”
Anne Leikas (Fysioterapeutti ja LitM (liikuntafysiologia)) – ”Erkaantuneet vatsalihakset – kävely ja hengitys”
Sari Huikko-Tarvainen (Ihotautien ja allergologian erikoislääkäri LL, KTT, EMBA) – ”Jalkojen ihosairaudet ja niiden hoito”
Tiina Rouvali (Jalkaterapeutti) – ”Sukellus jalkojen keventämisen maailmaan”
Pirjo Hatzitoliou (Jalkahoidon kouluttaja, yrittäjä, valmentaja) – ”Poran käyttö jalkahoitolassa”
+ Yllätysluennoitsija! ✨
Early Bird – 2 päivän lippu 350 € + alv
✔ Sisältää kaikki luennot
✔ Sisältää koko viikonlopun ruokailut
✔ Early Bird -hinta voimassa huhtikuun loppuun asti
Päiville myydään ensisijaisesti 2 päivän lippuja.
Mikäli paikkoja jää, yksittäisten päivien lippuja voi tiedustella Early Bird -ajan jälkeen.
Osallistujille on varattu mahdollisuus majoittua Scandic Laajavuoressa etuhintaan.
🔻 Varaa huone alekoodilla CGWM
🔻 Valitse mieleisesi huonetyyppi
🔻 Saat lisäalennuksen maksamalla varauksen heti
👉 Varauslinkki:
https://www.scandichotels.com/fi?bookingCode=CGWM