PHYT’S Masque Peel-Off on okklusiivinen peel-off-naamio kosteusköyhälle iholle. Naamio muodostaa iholle tiiviin kerroksen, joka auttaa tehostamaan sen alle levitettyjen hoitotuotteiden vaikuttavien aineiden imeytymistä.
Naamio kuuluu Soin Aqua Phyt’s -hoitokokonaisuuteen ja sisältyy hoitopakkaukseen 604339. Sitä voidaan käyttää myös muissa kasvohoidoissa, joissa halutaan tehostaa kosteuttavien hoitotuotteiden vaikutusta.
Käyttö: Sekoita kulhossa nopeasti 2 annosta naamiojauhetta ja 60 ml kylmää vettä tasaiseksi, kermaiseksi massaksi. Levitä spaattelilla kasvoille, kaulalle ja dekolteelle ja anna vaikuttaa 15 minuuttia. Irrota naamion reunat spaattelilla ja poista naamio kokonaisena alhaalta ylöspäin.
Tärkeimmät vaikuttavat aineet: piimaa, alginaatit ja rosmariinin eteerinen öljy.
Käyttöalue
Kasvot
Kenelle
Kuiva iho

Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.